TARİHİMİZDEN...

1961 yılında tek yıldızlı, 35 odalı mütevazi bir otel olarak hizmet vermeye başlayan ve o zamanki adı “Yenişehir Palas” olan Otelimiz 1972 yılında İbrahim Şehitoğlu’nun satın almasıyla yeni bir yön bulmuştur. İstanbul’un en eski otelci ailelerinden olan Şehitoğlu Ailesi tarafından satın alındıktan sonra1995 yılına kadar aralıklarla süren tadilatlar ve yenilenme sonucu 1995 yılında 90 oda ve 2 yıldızlı bir otel haline gelmiştir.

1995 yılında ailenin ikinci kuşak temsilcisi Mehmet Şehitoğlu’nun genel müdür olarak iş başına geçmesiyle birlikte yeni bir atılım hamlesi başlamıştır. Mehmet Şehitoğlu ve ailenin inşaat mühendisi olan üyesi Bedia Şehitoğlu otelde büyük çaplı bir yeniden yapılanma süreci başlatmışlardır.

Öncelikle “Yenişehir Palas” ismini uluslararası pazara yönelik amaçlar doğrultusunda “The Peak Hotel” olarak değiştiren Otel Yönetimi büyük çabalarla ve sürekli yatırımla The Peak Hotel’i uluslararası alanda da tanınır ve tercih edilir konuma getirmeyi başardı.

Yapılan yatırımlarla 2019 yılı itibariyle 143 oda (Superior: 24 adet, Eccentric: 26 adet, Comfort: 93 adet) + 1 engelli oda, 4 yıldızlı, 2 Restorantı, 3 toplantı salonu ve Wellness Center’ı bulunan üst düzey bir otel haline gelen The Peak Hotel, tasarım odalarıyla ve titiz hizmet anlayışıyla, gururla değerli misafirlerine hizmet etmektedir.